KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13877158
nr 1387 7158
Louis Zelig
(1894-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 55x85, yttermått inklusive ram: 72x102 cm
Louis Zelig, född 1894 i Rumänien, död 1993, målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:50:59
Louis Zelig
Läs mer om Louis Zelig